Seo Optimizasyon

k5

Düşünün ki; çok büyük bir alışveriş merkezindesiniz. Kızıl saçlı, yeşil gözlü, siyah çantalı birini arıyorsunuz. Nasıl bulursunuz?

Güvenlik odasına gidip kamera kayıtlarına bakarsınız değil mi? İşte seo ve optimizasyon dediğimiz şey; O güvenlik odasının ta kendisidir. Google ve türevi olan tüm arama motorlarında firma olarak öne çıkmanız için kamera gibi gezer, gerekli olan bilgiyi öne çıkarır.

Eğer doğru bir sistem kurarsanız yeşil gözlü olmasanız bile, öne çıkmanız için kızıl saçlı olmanız yeterli olacaktır. Buna ek olarak siyah çantanın üzerindeki fermuarı bile bulabilirsiniz. Bizim için önemli olan ürününüzün hangi özelliğinin ön plana çıkarmak istediğinizdir.

Dizdar Group, hitap etmek istediğiniz tüketici kitlesinin ilgisini çekerek tüm arama motorlarında sizi üst seviyeye çıkarır.

Hizmet Kapsamı

 • Seo genel anlam itibari ile İngilizce’den gelen Search Engine Optimized Kelimelerin baş harflerinin aldığı kısa açıklaması olan Seo Arama Motoru Optimizasyonu yani sizin var olan veya sıfırdan yapılacak olan bir web sayfasının arama motorlarına uygun bir şekilde hazırlanmasına yapılan işe site içi seo denilmektedir.
 • Seo içeriden başlar bizler Seo uzmanı olarak bir web sitesinin içerisini Seo Analizlerine uygun olup olmadığına bakıp daha sonrasında dış kontrol tarafından gelen organik hit ve gelen referanslı bağlantıların, (Backlink) kontrolleri üzerine bir takım analizler halinde belirtilen web sitesinin Seo çalışmalarını başlangıç olarak dikkat etmekteyiz.
 • Site İçi Seo Çalışmaları
  • İçerik özgünlüğü
  • HTML kodlamanın standartlara uyumluluğu
  • Site içi linkleme yapısının SEO uyumluluğu
  • Sitenin Google, Bing ve Yahoo tarafından tavsiye edilen XML site haritası desteğine sahip olması, Sitede içeriğinde anahtar kelime kullanım oranı, Site içi linklerde anahtar kelime kullanım oranı, Site başlık ve açıklama (title tag, description tag) alanlarının içerikle uyumlu olarak hazırlanmış olması, Sitede gizli kod ve link kullanılmaması.
 • Site Dışı Seo Çalışmaları
  Sosyal medyadaki durum, başka sitelerden edinilen bağlantılar (kalite-aynı içerik site-bağlantılarda anahtar kelime ve seçimi) sosyal imleme.Url Rewrite yapısı site yüklenme hızı vb. çeşitli sebeplerle incelenmesi gerekmektedir.
 • İçerik oluşturma ve içerik geliştirme.